Bu Altcoin Önemli Bir Testi Gerçekleştirdi: Token Fiyatı Sıçradı!

Stablecoin ihraççısı Circle, Perşembe günü erken saatlerde yeni bir akıllı sözleşme işlevi tanıttı. Bu işlev, BlackRock’ın BUIDL fonundan USDC için neredeyse anında, günün her saati itfalara izin veriyor. Ondo Finance, tokenlaştırılmış varlık platformunun Circle’ın USDC stablecoin’i ile BlackRock’ın yeni BUIDL tokenı arasında neredeyse anında dönüşüm yapabilme özelliğini test etti. Bunun ardından altcoin projesinin yönetişim tokenı ONDO bir sıçrama yaptı.

Ondo Finance, Circle’in yeni işlevini test etti, altcoin fiyatı zıpladı!

Etherscan verilerine göre, Ethereum’daki bir Ondo cüzdanı USDC karşılığında 250.000 dolar değerinde BUIDL tokenı kullandı. Ondo Finance CEO’su Nathan Allman, yaptığı bir açıklamada, bunun Circle tarafından Perşembe günü duyurulan USDC’den BUIDL’e özelliğini deneme girişimi olduğunu söyledi. Allman, “OUSG’nin USDC’ye anında 7/24/365 itfasını sağlamak için kullanıyoruz” diye ekledi. OUSG, ABD hükümeti menkul kıymetleriyle desteklenen Ondo Kısa Vadeli ABD Devlet Hazineleri tokenını ifade ediyor.

Kripto para piyasası genel olarak yatay bir seyir izliyor. Bununla birlikte bazı tokenler yükseliş ivmesini koruyor. Bunlardan birisi de Ondo Finance’in yerel tokeni ONDO oldu. Bunda son yaptığı hamlenin de etkisi var. ONDO, işlemle ilgili haberler sosyal medya kripto çevrelerinde dolaşmaya başladığında gün için düşük seviyesinden yaklaşık %15 kadar değer kazandı. Daha sonra bu seviyesini koruyarak ilerlemeye devam etti. Token ilk tepkide 0,74 dolar seviyelerinden 0,85 dolara kadar yükseldi. Ardından biraz irtifa kaybetse de genel olarak dengeli bir seyir izledi. Yazı sırasında ONDO, günlük bazda %8’in üzerinde

ONDO günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

BlackRock’ın Ethereum tabanlı BUIDL tokeni

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere BlackRock, dünyanın en güçlü finans kuruluşlarından biri. BlackRock, geçtiğimiz ay tahvil, kredi ya da emtia gibi geleneksel finansal enstrümanları Blockchain raylarına yerleştirmek için bir hamle yaptı. Bu bağlamda, kripto endüstrisinde kızışan bir sektör olan varlık tokenleştirme yarışına girerek manşetlere çıktı.

BlackRock, tokenizasyon firması Securitize ile birlikte BlackRock USD Kurumsal Dijital Likidite Fonu oluşturdu. Bu fon, nakit, ABD Hazine bonoları ve repo anlaşmaları tutuyor. Fona yapılan yatırım, token sahiplerine her gün Blockchain rayları üzerinden ödenen getiri sağlayan Ethereum tabanlı BUIDL tokenı ile temsil ediliyor. Altcoin Ondo Finance, OUSG tokenı için destekleyici varlık olarak kullanarak fonu ilk benimseyenlerden biri oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x